23 Ağustos 2019 Cuma

Babek Zencani’ye idam cezası verildi

Rüyada Ağlamak

Rüyada ağlamak nedir: Rüya tabiri yorumlayıcıları rüyada ağlamanın anlamını bazen sevinç, bazen de kedere ve üzüntüye işaret olarak tabir etmişlerdir.

04 Kasım 2015 Çarşamba 20:34
Bu haber 3178 kez okundu
Rüyada Ağlamak

Genel anlamda bakıldığında, Rüya tabirlerini incelediğinizde  rüyada ağlamak sevineceğiniz bir şeylerin işareti olarakta yorumlamak mümkün.

Rüyada Ağlamak anlamı: rüyada ağlarken görmek  kederlerden ve hüzünlü bir durumdan  kurtuluşa ve  sevinçli  haberlere işaret olduğu bilinir..

 

Rüyada ağlamak

 Rüyada ağlamak duruma göre sevinç yada kedere işarettir. Rüyada sessiz sedasız ağlamak keder ve üzüntülerin bitmesine tabir edilir.

Rüyada ağlarken gözlerden yaşı akıtılması ise  murada ermeğe işarettir. Rüyasında sakin sakin ağladığını gören, gamdan kurtulmaya işarettir. Rüyada ağlamak üzülmek

Rüyada ağlamak hakkında ne dediler:
Kirmani rüyada ağlamak ve üzülmeyi şöyle yorumlamıştır: Rüyada ağlamak; ağlayan kişinin çok sevineceğine, ağlamaktan ötürü gözlerinin yaşla dolu olması helâlinden mal kazanacağına işaret eder.

Rüyada yüksek bir sesle ağlamak
Rüyada çok yüksek bir sesle bağıra çağıra, adeta feryat ederek, ellerini yüzüne vurarak, söz söyleyerek, yakasını, elbiselerini ve paçasını yırtarak ağladığını görmek, uyandığında da bu yolla ağlamaya işaret eder.

 

yada Allah Korkusundan Ağlamak
Rüyada Allah korkusundan ağlamak, sevince, feraha ve iyi bir geleceğe işaret eder.

Ve tekrardan rüyada ağlamak, yüce rabden olan korkuya, rahmetlerin inmesine,  yardıma muhtaç olan kişilere de yağacak yağmurlara işaret olduğu söylenir. Çünkü akan gözyaşı  yere rahmet ineceği bilinir. Rüyada Ağlamak bulunmaz sermaye olarak da bazıları yorumcular tarafından nitelendirilmektedir. Rüyada vefat etmiş yani ölen bir kiş için ağlamak
 

Rüyada ağlamak
Ebu Said El-Vâiz şu şekilde söylemiştir ki:

Rüyada tanıdığı bir insanın vefat ettiğini ve buna ağlarken de görmek buna rüyada ağlamak, gördüğü gibi çıkmaya, hüzne ve kedere işaret etmektedir.

Ağlamadığı halde bir kişinin gözlerinden iplik iplik akan yaşları  görmek, kişinin muradına ereceğine ve sevinçli haberler ile karşılaşacağına dair yorumlanmıştır.
 

Rüyada  yüksek sesle ağladığını görmek
Rüyada yüksek sesle bağıra bağıra ağladığını gören kimse uyandığı vakit de karşılaşacağı olaylar karşısında ağlayacağına işaret ettiği söylenir.. Rüyada sessiz ağladığını gören kişi berekete yorumlanır. Rüyada ağladığını gören kimse Allah'ın bereketi ve rahmetine nail olacağı yorumlanır.

 Rüyada yüksek sesle ve üstünü başını adeta yırtarcasına kendinden geçerek ağlamak, Rüya sahibinin uyanık olduğu zamanlarda de ağlamasına, Sessiz bir şekilde ağlamak ise  yağmur ve berekete, rahmete ve Allah’tan korktuğuna, sevinç ve sürura delalet olunur. Rüyasında ağladığını gören kimse çok sevinir. Ağlamak ruhun temizliğine ve saflığı olarak da yorumlanabilmektedir.

Rüyada Ağlamak mutluluğa da  dair bir işaret olduğu bazen söylenebilmektedir. Rüyada eğer göz yaşınız yanağı hafifçe yakıp gidiyorsa bunun sevinçli haberler alacağınıza eğer bu göz yaşları yanaklarınızı üşütüyorsa üzeleceğiniz şeyler duyacağınıza  dair şeyler yaşayacağınız  hakkında yorumlanmıştır. Rüyada bağırmadan sessizce derinden ağlamak dert, keder ve gam gibi şeylerden kurtuluşa ereceğinize dair bir işarettir.

 

Rüyada bağırarak ağlamak
Rüyada Bağırarak ağlarken gören bir kişi, o yöre halkınının başına bir müsibet bir belanın geleeğine dair yorumlar almıştır. Kişinin ağlamadığı halde yinede gözlerinden yaş akıttığını görmesi ise o rüyayı gören kişinin muradına ereceğine bir işaret olduğu bilinir.

Rüyada Ağladigini  fakat yine de gözlerinden bir yaş  akmadigini gör kişiler, beklentileri ve ümit ettiği şeylerin eline geçmeyeceğine dair bir işaret olduğu söylenir. Agladigini ve gözünden  de göz yaşı yerine kan aktiğini görmekse, kişilerin ellerinden  kaçirdigi firsatlara pisman olduguna ve günahlarindan da  tövbe edeceğine dair bir işaret olduğuna delalet eder.

 

Tanıdığın bir insanın öldüğüne ağlamak
Ebu Sait El Vaiz’in yorumuna göre: Rüyada tanidigi bir insanin vefat ederek buna rüyada agladigini görmek, gördügü gibi çikmaya, ölüm yüzünden musibete, üzüntüye ve o halkin suçlamasina bir delildir. Halkin topluca bir devlet büyüğü için agladiklarini ve aynı zamanda da  elbiselerini yirtarken görmek, o kisinin bazı kötülükler yapacagina delalet eder.

Rüyada ölüp ve cenazenin arkasından ağlandığını görmek, sevince yorumlanır.

Kirmani şu şekilde diyor: Rüyada ağlamak, büyük bir rahata çıkıp sevinir. Fakat, bağırarak, inleyerek ağlayan felakete uğrar. Kişinin gözlerine dolan yaşların dışarıya doğru akmadığını görmesi helal mal kaznması olarak yorumlanmaktadır.  Soğuk olarak atılan  gözyaşıysa; üzüntülerden ve müsibetlerden  feraha çıkmaya işaret olur, sıcak olarak akan gözyaşıysa; üzüntüye  işarettir.

Kirmani : rüyada ağlamanın, mutluluk ve huzura işaret ettiğini ve yine helal mallara ve paraya işaret ettiğini söyler.

Rüyada sıcak sıcak akıtılan gözyaşları üzüntüye soğuk olarak hissedilip akıtılan gözyaşları ise bu üzüntülerden ve kederden kurtulmaya işaret olduğunu söylenmektedir.  Eger ki Yüce Allah’ın korkusundan ötürü günahlarını hatırlaıp da pişman olmakdan dolayı  ve ya da Kur an dinlemekten dolayı  agliyorsa bu kişi, o zaman da rüya sahibinin sevineceği haberler almasına, üzüntülerinin  ve kederinin gideceğine  isaret eder. 

Rüyada sessiz ağlamak
Rabbinden korkmaya, Allah’u Teala tarafindan bir rahmetin inmesine , muhtaç olan kişiler için de bir yagmur yagmasina delalet olduğu bilinir.

İmam-ı Nablusî şu şekilde rivayet eder ki: "Eğer bir kişi rüyasında Allah korkusundan ağlarsa şayet, Kur'an dinlemekten ya da işlenen günahlara pişmanlıktan ötürü ise, rüyayı gören kişinin üzüntülerinin dineceğine ve  yerini bu üzüntülerin gidiğ yerini  sevinçların almasına işaret eder.

Rüyada ağlamak ağlayarak uyanmak
   Rüyada ağlayarak uyanan bir kişi genel de  tez bir vakitte sevinecek, mutluluğa ulaşacaktır. Yani çok sevineceği bir haber alır ve uzun süredir istediği bir dileğine kavuşur.

Rüyada ağlamak ve bağırmak
  Rüyasinda Feryat edercesine ağlamanın sevinçle yorumlandığını söylemek mümkün. Eger ki korkup da rüyasında feryat figan ağlayan bu kişi, bu durum yaşamında yapmis oldugu bazı kötülüklerden dolayı ileri gelmektedir.

Birilerinin kendisine her hangi bir fenalik yapacagindan  endişe ederek  imdat çağrısında bulunmak için feryat etmis ise eğer kişi, yaptigi bu kötülükten dolayi kanunların uyguladığı bir cezaya maruz kalacağına da işaret olduğu söylenmektedir. Sonuç itibariyle:Rüyada ağlamanın; sevinçli bazı haberlere, hüzünlerden ve kederli günlerden de kurtulmaya delalet olduğuna işaret olduğunu söylemek mümkün.

 

 

 

 

Yükleniyor...

Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
  Anayasa referandumunda sizin kararınız hangisi olabilir?

  EN ÇOK OKUNANLAR
  BUGÜN
  BU HAFTA
  BU AY
  EN ÇOK YORUMLANANLAR
  BUGÜN
  BU HAFTA
  BU AY
  SENDE YAZ
  Ziyaretçi Defteri
  Ziyaretçi Defteri

  Siz de yazmak istemez misiniz?

  Ziyaretçi Defteri
  ARŞİV