23 Ağustos 2019 Cuma

Babek Zencani’ye idam cezası verildi

AK Parti'den 1 Kasım Seçim Beyannamesi

AK Parti Genel Başkanı olan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu AK Parti Seçim Beyannamesini belirtti

05 Ekim 2015 Pazartesi 00:42
Bu haber 2114 kez okundu
AK Parti'den 1 Kasım Seçim Beyannamesi
Milletin gencine, yaşlısına, evlisine, işçisine, her kesimine  bir bir müjdeler veren Davutoğlu seçim sürecine resmen başlamış oldu.

İŞTE AK PARTİ'NİN SEÇİM BEYANNAMESİNDE NELER VAR

YENİ BİR ANAYASA

"13 yılda gerçekleştirmiş olduğumuz  sessiz devrimlerin kalıcı bir düzene kavuşması ve Cumhuriyetimizin yüzüncü yılında ülkemizin tüm demokratik ölçütlerde dünyanın en gelişmiş ülkeleri arasına girmesi için AK Parti olarak beyannamemizin ilk ve esası olarak yeni bir anayasa vadediyoruz. Yeni bir anayasa, yeni Türkiye'nin asli taşıdır.

"SİYASİ PARTİLER KANUNUNU ÇIKARACAĞIZ"

Askeri dönemlerden kalan yürürlükteki siyasi partiler kanununu kaldırarak, yerine siyaset kurumunu güçlendirmek üzere siyasi parti özgürlüğünü güvence altına alacak, parti içi demokrasiyi güçlendirecek, siyasete katılması teşvik edecek yeni bir siyasi partiler kanununu ivedilikle çıkaracağız.

"BAŞKANLIK SİSTEMİ BİZE DAHA UYGUN"

Parlamenter sistemin neden olduğu siyasi istikrarsızlıklar karşısında Türkiye vizyonumuzun ihtiyaç duyduğu etkin ve hareketli yönetim anlayışına dayalı özgürlükçü başkanlık sisteminin daha makul olduğunu düşünüyoruz. Yeni sistemde meşru siyasi otorite ve hukuk düzenine tabi olmayan hiçbir paralel yapıya netlikle izin verilmeyecektir.

"BÜTÜN AYRIMCILIK ZEMİNİNİ ORTADAN KALDIRACAĞIZ"

Başta istihdam, iskan ve eğitim problemleri olmak suretiyle, tüm toplum kesimlerinin ve Roman vatandaşlarımızın problemlerinın çözümüne hız vererek birçok ayrımcılık zeminini ortadan kaldıracağız. Bu ülkede hiçbir vatandaş, ait olduğu kültür, etnik ve mezhebi geçmiş bundan dolayı tahkir edilemeyecek, dışlanamayacak, ötekileştirilemeyecek, hepsi devletin başının üzerinde olan vatandaşlar olarak en saygın konuma oturtulacak.

GELENEKSEL İRFAN MERKEZLERİ VE CEMEVLERİNE HUKUKİ STATÜ

Bundan sonra da Alevi toplum kesimlerimizin, kardeşlerimizin problemlerinın çözümü için gereken birçok adımı atacağız. Bu noktada Geleneksel İrfan Merkezleri ile cemevlerine hukuki statü tanıyacağız. Aynı biçimde Geleneksel İrfan Merkezleri ile cemevlerinin ihtiyaçlarının karşılanması için 5393 sayılı Belediyeler Kanunu, 3194 sayılı İmar Kanunu ve 6446 sayılı Elektrik Piyasası Kanununda gerekli değişiklikleri yapacağız. Buradan Hacı Bektaş-ı Veli'ye selam olsun.

AİLE SOSYAL DESTEK PROGRAMI

Ailenin ve çocukların ekonomik ve sosyal hayatın fırsatlarından faydalanmaları, olumsuz etkilerinden korunmaları için bir dizi eylem belirledik. Bu kapsamda sosyal yardım ya da sosyal hizmete ihtiyacı olan tüm dezüstünlüklı vatandaşlarımıza ulaşacak olan Aile Sosyal Destek Programını ASDEP'i hayata geçiriyoruz.

SEÇİM BARAJINA DÜZENLEME

Ülke seçim barajı ile ilgili yeni düzenleme yapacağız. Barajı temsilde adalet, yönetimde istikrar ilnete göre tekrar düzenleyeceğiz.

ÇÖZÜM SÜRECİ

Çözüm sürecini güvence altına almak maksatıyla çıkardığımız yasa ile silahın, şiddetin tamamiyle gündemden çıktığı ortama ulaşmak için birçok tedbiri alacağız.
Çözüm sürecinin sahibi millet, taşıyıcısı ise AK Parti ve ülkemizde barış isteyen herkestir.
Kamu düzeninin olmadığı toplumlarda özgürlüklerin korunması olası değildir.

Süreçte oluşan güvenlik risklerini gidermek, bölge halkını örgütün baskısından güvenliğini sağlamak devletimizin başlıca görevidir.

Çözüm sürecinin mimarı da yürütücüsü de AK Partidir, AK Parti olacaktır.

YARGIDA KAPSAMLI REFORM

Yargıda çok  kapsamlı bir reform öngörüyoruz. Yüksek yargıdaki dağınıklığı gidereceğiz, askeri yargı disiplin mahkemesi düzeyinde faaliyet gösterecek, yüksek yargıda birlik sağlanacak.

"HSYK'YI YENİDEN YAPILANDIRACAĞIZ"

HSYK'yı Hakimler Yüksek Kurulu ve Savcılar Yüksek Kurulu olarak tekrar yapılandıracağız.

Eğitimde önemli reformlar gerçekleştirdik, reformları arttırıp derinleştirerek sürdüreceğiz.

Kamu ihale sistemini reforme edeceğiz.

Kamu maliyesi konusu ile ilgili  reformlarımız sürecek. Şeffaflık ve hesap verebilirliği geliştireceğiz.

İleri teknoloji ve yüksek katma değere yönelik bir ekonomi hedefliyoruz.

Enerji, sağlık, havacılık, bilişim gibi öncelikli sektörlerde teknoloji yatırımlarını destekleyeceğiz.

5G ihalesi için de  alt yapısını tamamlayarak önümüzdeki dönemde gerçekleştireceğiz.

Vaatler  üzerinde düşünülmüş somut gerçekçi vaatlerden oluşmaktadır.

"EV ALMAK İÇİN HESAP AÇMIŞ OLAN  HER VATANDAŞA YÜZDE 15 KATKI PAYI"

Sosyal yardım ve sosyal hizmete ihtiyaç duyan dezavantajlı bütün vatandaşlarımıza ulaşacağız, koğuş sisteminden ev ortamına geçeceğiz. Ev almak için hesap açan her vatandaşımıza devlet yüzde 15 katkı sağlayacak.

Tüm annelerimize doğum armağanı vereceğiz, şu ana kadar 265 bin anneye bu ödeme yapıldı.

Kadınların siyasetten bürokrasiye kadar karar alma mekanizmalarına etkin khamlelarını sağlayacak birçok tedbiri alacağız.

Anneler ilk çocukta 2, ikincide 4, üçüncüde 6 ay yarı zamanlı çalışacak fakat tam ücret alacak.

GENÇLER İÇİN YAPILACAKLAR: SEÇİLME YAŞI 18'E İNECEK, İŞ KURANA KARŞILIKSIZ 50 BİN TL VERİLECEK

Gençlerimiz için atacağımız adımları birer birer sizlerle paylaşıyorum.

Bir, seçilme yaşını inşallah 18'e indireceğiz. Seçme yaşını biz 18'e indirmiştik, seçilme yaşını da 18'e indiriyoruz. 21 yaşında bir çağı kapatıp bir çağı açan bir Sultan'ın nesilleri olarak 18 yaşındaki gençlerimizin dahi ülke yönetiminde etkin bir sorumluluk alabilecek altyapıya sahip olduklarına inanıyoruz.

İki, gençlerimize sınırsız, bedava internete erişme imkânı getiriyoruz, nerede bulunurlarsa bulunsunlar.

Yine iş kurma anlamında bazı sorular gelmişti. Kendi işini kurmak isteyen gençlerimize proje karşılığında 50 bin liraya kadar karşılıksız nakdi destek vereceğiz.

Yeni iş kuran gençlerimize üç yıl boyunca gelir vergisi muafiyeti sağlayacağız.

İlk kez iş bulan her gencimizin maaşının bir yıl boyunca devlet tarafından karşılanmasını sağlayacağız.

Gençler için  çeyiz hesabı uygulaması başlatacağız.

ENGELSİZ BİR HAYAT

Engelsiz bir hayat için gerekli birçok alt yapıyı oluşturacağız. Engellilerin gündüz ve yatılı bakımları için güvenilir biçimde kalabilecekleri engelli yaşam merkezleri kuracağız.

EMEKLİLER

Bütün emeklilerimizi kuşatacak biçimde yılda bin 200 lira ek zam yapıyoruz. 7 Haçünkün öncesinde verdiğimiz söz, gelir adaletini sağlayacak biçimde emeklilerimizin alt gelir tabakasının seviyesini yükseltmişti. Yani bin liraya kadar olan emeklilerimize 100'er lira, bin 100 liraya kadar olanları bin 100'e tamamlamıştık, bir gelir revizyonsi yapmıştık. Şimdi tüm emeklilerimize, hepsine ayda 100, yılda bin 200 lira. Yani takribi durumuna göre bir ya da bir buçuk maaş ölçeğinde yeni zam yapıyoruz. Emeklilerimize hayırlı bereketli olsun.

Ayrıca TOKİ eliyle emeklilerimizi aylık 250 TL taksitle konut sahibi yapacağız.

ÇİFTÇİLERE MÜJDE

Yemde ve gübrede KDV'yi kaldırıyoruz. Genç çiftçilerimize proje karşılığı 30 bin lira karşılıksız destek vereceğiz.

ASGARİ ÜCRET 1300 TL OLACAK

Asgari ücret 1300 TL olacak. Yapılan işin tehlinete göre asgari ücrette farklılaşmaya gidilecek.

POLİSLERE MÜJDE

Polislerimizin 2.200 olan ek göstergelerini 3000'e çıkaracağız

TAŞERONLARA KAMUDA İSTİHDAM

Taşeronluk kapsamında kamunun ihtiyaç duyduğu işlerde çalışan taşeronları kamuda istihdam edeceğiz.

ESNAFA DÜŞÜK FAİZLİ KREDİ

Önümüzdeki yeni seçim döneminde esnafımıza düşük faizli kredi uygulamamıza devam edeceğiz. Aynı zamanda 30 bin Türk lirasına kadar da faizsiz kredi desteği vereceğiz.

KOBİ'LERE MÜJDE

KOBİ'lerin finansmana erişimini artırmak maksatıyla taşınırların teminat olarak kullanılmasının önündeki engelleri bütünüyle kaldıracağız.

Emek yoğun sektörlerde yatırımcıların isteği durumunda, oldukça önemli, sembolik bir kira bedeliyle anahtar teslimi karşılıksız fabrika yapacağız. 51 ilimizde uygulanmakta olan yüzde 6 oranındaki işveren sigorta primi indiriminde esas alınan 10 işçi çalıştırma zorunluluğunu da kaldırıyoruz. Bu imkândan 251 bin ufak işletmenin faydalanmasını sağlayacağız.

TAM GÜN EĞİTİM

Tüm okullarımızda tam gün eğitim öğretime geçilmesini sağlayacağız. İkili eğitim öğretim kalmayacak.

Öğrencilerimiz üzerindeki sınav baskısını azaltmak maksatıyla, yükseköğretime geçişteki sınavların yılda birden çok yapılmasını temin edeceğiz. Mümkünse 3 kez olacak.

SAĞLIK

Sağlık çalışanlarımızın özlük haklarını tekrar düzenleyeceğiz, Sağlık çalışanlarına şiddetin önlenmesi için gerekli çalışmaları tamamlayacağız.

Bazı kanser türleri başta olmak suretiyle erken teşhis taramalarını çoğaltacağız.

PROJELER

Üç katlı büyük İstanbul Tüneli Projesi.

Günde 6,5 milyon vatandaşımızın kullanacağı bu proje, toplam 9 farklı raylı sistemi birbirine bağlayacak, Boğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet köprülerinin trafiğine nefes aldıracak. Dünyada ilk üç katlı tüneli inşallah İstanbul'a armağan edeceğiz.

Demokrasi ve Özgürlükler Adası Projesi.

Demokrasimize adeta kara bir leke gibi yapışmış olan Yassıada Mahkemeleri'nin kurulmuş olduğu  Yassıada ve Sivriada çok farklı bir yaklaşımla ele alınarak, Demokrasi ve Özgürlükler Adası'na dönüşümü sağlanacak. Bu kapsamda  bütün müzeler, kongre   merkezi, konferans salonu, restoranlar ve konaklama tesisleri gibi tesisler inşa edilecek. Yassıada ile Sivriada'da oluşacak bu karmaşık, dünyanın önemli barış görüşmelerinin yapıldığı barış adaları haline dönüştürülecek inşallah."

Yükleniyor...

YORUM YAZ

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

   Yorumlar
   Toplam 2 yorum mevcut

  • timothy kober 6 ay önce yorumlandı

   bugün meşru bir kredi teklifi mi arıyorsunuz? kötü kredi geçmişiniz nedeniyle bankalar tarafından geri çevrildiniz mi? artık endişelenmeyin, pluto kredi finansmanı evi,% 3'lük sadece uygun bir faiz oranıyla dönüm noktanız. aracılığıyla bize şimdi ulaşın

   e-posta: plutocreditfinancier@gmail.com
   whatsapp: +18474539904

  • timothy kober 6 ay önce yorumlandı

   bugün meşru bir kredi teklifi mi arıyorsunuz? kötü kredi geçmişiniz nedeniyle bankalar tarafından geri çevrildiniz mi? artık endişelenmeyin, pluto kredi finansmanı evi,% 3'lük sadece uygun bir faiz oranıyla dönüm noktanız. aracılığıyla bize şimdi ulaşın

   e-posta: plutocreditfinancier@gmail.com
   whatsapp: +18474539904

  Anayasa referandumunda sizin kararınız hangisi olabilir?

  EN ÇOK OKUNANLAR
  BUGÜN
  BU HAFTA
  BU AY
  EN ÇOK YORUMLANANLAR
  BUGÜN
  BU HAFTA
  BU AY
  SENDE YAZ
  Ziyaretçi Defteri
  Ziyaretçi Defteri

  Siz de yazmak istemez misiniz?

  Ziyaretçi Defteri
  ARŞİV